Yhteisten tilojen kunnossapito

Yhteisten tilojen käyttö

  • Jätä kenttä, piha ja pukuhuone hoidetuksi ja siistiksi seuraavaa käyttäjää varten.  Meillä ei ole seuran puolesta henkilökuntaa.
  • Tärkeää: Kun suihkun boileri on kytketty sähköön, se pitää irrottaa ennen muun sähkölaitteen käyttöä.  Boileri kytketään takaisin samaan ajastettuun pistokkeeseen, josta se irrotettiin. Myöskään ulkovaloa ei voi käyttää.  Sulakkeet palavat helposti.
  • Vältä viemästä massaa tossuissasi pukuhuoneeseen. Lakaise lattia tarvittaessa.
  • Jätä pantilliset pullot ja tölkit niille varattuun astiaan. Niiden pantit käytetään seuran "kahvikassaan".
  • Vie täydet roskapussit mennessäsi roskiin ja laita uusi roskapussi astiaan.   Kentällä on roska-astia ja toinen pukuhuoneessa heti ovesta tultaessa oikealla.
  • Aikuiset vastaavat lapsipelaajien jälkeisestä kentän ja tilojen kunnosta.Pidetään yhdessä huolta kentästä ja muiden tilojen siisteydestä ja järjestyksestä, jotta kaikkien on mukava tulla pelaamaan ja nauttimaan Suomenlinnan ainutlaatuisesta ympäristöstä!